Do napisania tej notatki zmobilizował mnie jeden z komentarzy pod funpagem na Facebooku, który utworzyłam, by pokazać innym rodzicom i dzieciom, że aktywny tryb życia dziecka to coś fajnego. To coś co pozwoli w przyszłości dziecku mniej spędzać czasu przed komputerem czy telefonem, co pozwoli dziecku poprawniej rozwijać się nie tylko fizycznie ale i umysłowo.

Nie jestem znawcą, naukowcem – piszę z doświadczenia swojego dzieciństwa i tego, że sport, aktywna turystyka były u mnie odkąd pamiętam i z doświadczenia jakiego nabieram przy moim dość aktywnym synu Mateuszu.

Wrzucając filmik z treningu młodego (zjazdy na nartach biegowych) chciałam pokazać, że się da, że mały 4-latek jest w stanie chodzić na treningi, biegać na nartach, nie zawsze poprawnie, ale cieszyć się tym i bawić.

Że wystarczy chcieć i można coś fajnego zrobić…

„Żebyście się nie posrali tymi bsbelkami ” napisał Pan (który boi się nawet zdjęcia swojego  pokazać, i komentarz z literówką  -wysilił się chłop ;)).

Zastanawia mnie jedno, Funpage mojego syna nazywa się Mati -aktywne dzieciństwo, więc chyba logiczne, że będą tu wrzucane posty dotyczące jego aktywności i mobilizacji do aktywności, więc po kiego licha ktoś, kogo to nie dotyczy ani nie interesuje wypowiada się na temat sportu dzieci i aktywności? Czy aż tacy znudzeni są Ci nasi maniacy internetu, że wchodzą na profile, które ich nie dotyczą i bawią się w komentowanie? Mi by szkoda było czasu…

Mam nadzieję, że część z Was, która jest tu świadomie będzie wspierać młodych i aktywnych dzieciaków by gdzieś tam kiedyś w życiu słysząc takie debilne komentarze, bądź podobne głupie teksty miała je daleko i głęboko. A ja będą pokazywać zarówno swoje treningi czy aktywności jak i aktywności mojego syna.

Uważam, że mobilizacja sportowa, jest potrzebna wielu osobom, że takie posty mogą zachęcić do tego, by wstać sprzed telewizora czy komputera i działać na świeżym powietrzu czy to na nartach, czy trekkingowo, czy biegowo czy jeszcze uprawiając inny sport.

Aktywność mobilizuje, a zatem miłego końca tygodnia i miłego aktywnego weekendu.

PS. Oczywiście, komentarz został skasowany, nie promujemy głupoty.

#aktywnedziecko #matiaktywnedzieciństwo #maniabiegania